Naz Evren
Viyolonsel Eğitmeni

1980 yılında Ankara’da doğdu. 1990-1991 eğitim öğretim yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda Viyolonsel ve Müzik öğrenimine başladı.

Prof.Çağlayan Ünal  Sümer ile 8 yıl aynı zaman içinde Prof.Şölen Dikener ile  2 yıl viyolonsel çalıştı. Prof.Koral Çalgan ile Orkestra çalışmalarına başladı.Aynı zamanda Ertuğ Korkmaz, İbrahim Yazıcı ile de  bir çok orkestra konserleri verdi. Prof.Hikmet Şimşek Yönetimindeki  Oda Orkestrası ile görev aldı Prof.Rengim Gökmen ve Prof.Erol Erdinçle Orkestra çalışmalarını sürdürdü. Prof.Ulvi Yücelen ile Oda Müziği çalıştı. 2000 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümüne girdi. Viyolonsel çalışmalarına Tayfun Karakelle ile devam etti. 2004 yılında onur derecesi ile mezun oldu ve Gazi Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümünde Yüksek Lisans Programına girdi. Aynı yıl Süleyman Demirel Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümü’nde ücretli viyolonsel öğretmenliğine başladı.

Bu sırada viyolonsel çalışmalarına CSO sanatçısı Şinasi Çilden ile devam etti. 2007 yılında Yrd. Doç. Erdal Tuğcular danışmanlığında yürüttüğü Gazi Üniversitesi Yüksek Lisans Master programından, “Türkiyedeki Konservatuvar ve Eğitim Fakültelerindeki Çalgı Eğitiminde Kas ve İskelet Sistemi Rahatsızlıklarının Performansa Etkileri” konulu teziyle mezun oldu. Yine aynı yıl Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndaki görevine başladı. Bu süre zarfında üniversite içi  konserleri  dışında Balıkesir Üniversitesi Müzik Bölümü Orkestra ve Korosu ile Bolu İzzet Baysal Üniversitesi Gençlik Orkestrası, Balıkesir Üniversitesi Müzik Bölümü Akademik Orkestrası  ile misafir sanatçı olarak konserler verdi.

Konservatuvar dergisinin yayın kurulu üyeliğini ve editörlüğünü yaptı. Bu dergide ve üniversitenin dergisinde yayınlanmış makaleleri bulunmakla beraber yayınlanmak için bekleyen 2 çocuk kitabı bulunmaktadır. EVREN çocuklara ve yetişkinlere 20 yıldır profesyonel ve amatör başlangıç düzeyi piyano ve  viyolonsel dersleri vermekte her yıl belli konseptlerle sunmaktadır. Sağlık Bakanlığının sertifikalı programı mezunu olan EVREN ayrıca Müzik Terapistidir.

2018 yılında Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndaki görevinden şehir değişikliği nedeniyle ayrılan EVREN İstanbul ve çeşitli illerde konser ve çalışmalarına devam etmektedir.