Hale Bektaşoğlu
Jazz Vokal ve Şan Eğitmeni

Lise yıllarında Caz müziğe ilgi duymasıyla beraber ses ve nefes teknikleri dersleri aldı ve sahne almaya başladı. Caz Performans eğitimi gördüğü Yaşar Üniversitesi Müzik Bölümü’nden birincilikle mezun oldu.

2012’de Dena Derose’un Masterclass’ına katıldı ve ardından Virginia Commonwealth University’nin düzenlediği 1. Uluslararası Caz Kampı’nda Skip Gailes, Howard Curtis, Emre Kartari, Katja Cruz, Annette Giesriegl ve tekrar Dena Derose’la çalışma imkanı buldu. 2013’te Conservatorio Vincenzo Bellini di Palermo’da gerçekleşen “Jazz Multicultural Approach” IP’sine katılmaya hak kazandı ve Sicilya’ya gitti. Sicilya’daki bu uluslararası proje kapsamında film müziğinde caz konusunda çalıştı ve gala konserinde sahne aldı.

Lisans eğitimi boyunca Valentin Conus, Peter Dicarlo, Emre Kartari ve Genco Arı’dan caz ensemble, caz ritimleri, emprovizasyon ve caz tarihi dersleri aldı. 2014 yılında Dena Derose ile tekrar caz vokal konusunda çalışma imkanı buldu. Aynı sene Genco Arı’dan Ses/Kayıt Teknolojileri ile DAW programları dersleri aldı. Genco Arı Production’da albüm projelerinde kayıt asistanlığı, back vokalistlik ve vokal koçluğu görevleri yaptı.

19 Haziran 2015’te Genco Arı Hammond Trio ile birlikte caz resitali verdi. Ağustos 2015’te ise Genco Arı ile birlikte “Everything Must Change” adlı parçayı kaydetti. 12 Haziran 2016’da Emre Kartari ve Yunus Muti ile birlikte caz resitali verdi.