itemscope itemtype="http://schema.org/WebPage">
Piyano

Piyano tüm çalgılar arasında temel müzik eğitiminin en kolay anlatılabildiği çalgıdır. Çocukluk evresinin başlangıcı ile birlikte oluşan motor becerilerin, piyano eğitimi alan çocuklarda daha hızlı geliştiği birçok bilimsel araştırma ile desteklenmiştir. Aynı anda nota okumak ve birçok farklı ritmi iki elimizle beraber çalmak bizim hayat içerisinde multi fonksiyonel düşünmemizi ve hareket etmemizi sağlar. Bu yetiler hayatımızın her yönünde olumlu etki bırakır.

Piyano, konservatuvar eğitiminin de temel çalgısıdır. Bale, Dans, Çalgı ve Şan okuyan öğrenciler, kendi eğitimleri devam ederken, okullarında zorunlu olarak piyano eğitimi de almaktadırlar. Bu sebeple mezun olan her profesyonel müzisyen, belirli bir derecede piyano çalabilmektedir.

Okulumuzda piyano eğitimi 5 yaşında başlamaktadır. 3,5 yaşında başlamak isteyen öğrencilerimizi early learning programına almaktayız.

Okulumuza başlayan öğrencimizin tüm branşlarda gelecek planlamasını yapmakta hedeflerimizi belirlemekte ve bu hedefler doğrultusunda aldığımız sorumlulukla hareket etmekteyiz.

Hemen Paylaş !!