itemscope itemtype="http://schema.org/WebPage">
Gitar (Akustik, Bass, Elektro)

Gitar eğitimi öğrencinin gitarı kolay ve doğru tutabilmesi, gelişiminde kalıcı problemler ve duruş bozuklukları yaşanmaması için en erken dokuz yaşında başlamalıdır.
Gitar çok sesli bir enstrümandır. Gitar eğitimi alan kimse elinde tek enstrüman olmasına rağmen bas, eşlik ve de solo partilerini tek başına çalmak ve çalışmak durumundadır.

Bu çalışma şekli sayesinde gitar çalan kişiye aynı anda birden fazla iş yapma becerisi kazandırmaktadır.
Aynı zamanda enstrüman üzerinde farklı pozisyonlar ve teknikler kullanılabilmesi de kişiye bir seçimler dünyası sunmaktadır.  Bu geniş yelpaze içinde çalışmak kişinin gerçek hayatta seçeneklerini görebilme ve doğru seçimi yapabilme becerisini geliştirmektedir.  Hemen hemen bütün enstrümanlar ve müzik stilleri ile uyum sağlayabilen yapısı sayesinde bir gitarist herhangi bir müzik gurubu içerisinde kendisine kolaylıkla yer bulabilir. Gitar her zaman  yanınızda taşıyabileceğiniz bir orkestra gibidir.

Gitar eğitimi süresince kazanılması amaçlanan karakteristik yetiler şunlardır;

– Çeşitli seçenekleri gözden geçirebilme becerisi
– Olasılık hesaplayabilme becerisi
– Müzikal ve sanatsal merakın artması
–  Aynı anda birden fazla konuya dikkat verebilme becerisi ( multitasking )
– Özgüvenli olmak
– Sosyal becerilerin artması

Eğitim süreci boyunca öğrencimiz bu yetenekleri kazanırken bir yandan gitar çalmanın keyfi ile konserler vermek ve sertifika programlarından faydalanarak geldiğimiz noktaları belgelemek hedeflerimiz arasındadır.

Eğitim prensiplerimizden ödün vermeden yetiştirdiğimiz öğrencilerimizin sağlıklı bir birey olarak toplumdaki yerlerini almaları, tüm kurum çalışanlarımızın yegane amacıdır.

Hemen Paylaş !!